"Fifo, Vierka a začarované prasiatko


Kniha

Kúpiť

Fifo a Vierka sú nerozluční kamaráti, ktorí prebývajú v rozprávkovej krajine. Majú množstvo priateľov, azda celé rozprávkovo. Fifo je popletko a Vierka, tá veľmi rada každému pomáha. Hlavne Fifovi a ich rozprávkovým priateľom riešiť rôzne záhady. Nebolo tomu inak ani s prasiatkom Kvík.
Prasiatko Kvík býva spoločne s priateľmi v rozprávkovej krajine v rozprávkovom dvore. Vždy bolo veľmi poslušné, pomáhalo priateľom a rado sa zabávalo. Jedného dňa chcelo prasiatko pomôcť Mačičke Micke vymaľovať izbičku, len nevedelo ako. Tak si spomenulo na svojich priateľov, ktorým tak často pomáha. Žiaľ, ako prasiatko chodilo od priateľa k priateľovi, nik mu nepomohol. Prasiatko nechápalo, prečo sa tak všetci zachovali. Nahnevané si potom povedalo, že od dnešného dňa už žiadnemu priateľovi nepomôže a bude zlé, nečistotné. No netušilo, že lenivosť, špina a neporiadok priťahujú zlého škriatka Špinka. Čo sa stalo s prasiatkom Kvík a ako to bolo ďalej sa dozviete v našej knižke.

Vydané v spolupráci s časopisom LIENKA.

Počet strán: 56, Väzba: tvrdá, Rozmery: 13,7 x 18,6 cm

 

Časopis Lienka


Časopis Lienka prináša deťom zaujímavé články, zábavu a hry už od roku 2011

nepredajné, len na požiadanie do minútia zásob

V septembri 2018 časopis zmenil celkový rozsah, dizajn, obsahovú náplň a jeho hlavnými postavičkami sa stali - dvojičky Riki a Niki.
Lienka sa stala časopisom , ktorý spája u detí hravosť s ľudskými hodnotami a podporuje ich nielen v kreativite, ale aj v slobodnom rozhodovaní sa a zodpovednosti. Nechýba v ňom humor i veľké množstvo súťaží, ale zámerom periodika je tiež približovať deťom aj vlastnosti ako sú vďačnosť, úprimnosť či odvaha.
Jeho cieľom je podporovať aj medziľudské vzťahy, pričom je určený nielen deťom vo veku od 5 do 10 rokov, ale aj ich rodičom, starým rodičom či učiteľom na spoločné čítanie s nimi.
Časopis spolupracuje aj s mnohými partnermi, ktorí svoju činnosť vykonávajú s vášňou a prostredníctvom stránok časopisu pomáhajú deťom sa rozvíjať sa a rozširovať svoje pohľady, zručnosti či vedomosti.
V časopise nechýbajú básničky, rozprávka a vždy v ňom nájdete aj niekoľko zábavných úloh.
Vychádza 11x ročne, prvý týždeň v mesiaci. Počas letných prázdnin (júl-august) sa distribuuje dvojčíslo.

Seriálový komiks Šašo Fifo a priatelia