Fifo a Vierka moreplavcami

(momentálne nie je v ponuke)

 

Rok: 2016


     FIFO a jeho priatelia prišli s netradičným interaktívnym divadielkom "Šašo Fifo a Vierka moreplavcami". Autori sa zamerali na rozvíjanie detskej predstavivosti a vnímavosti detí pomocou interaktívnej rozprávky. Autorské piesne, texty a tance sú ľahko zapamätateľné a vtiahnu deti rýchlo do deja.  Predstavenie je vhodné pre všetky deti vo veku od 1 roka až po 12 rokov. 
     Predstavenie trvá približne 45 minút a  je jedným z najoriginálnejších detských programov na Slovensku. Získal si už mnoho nových malých fanúšikov, o čom svedčia správy a fotografie od rodičov, či organizátorov. Je vhodný na maškarné plesy, detské podujatia pre škôlky, školy a rôzne iné kultúrne podujatia.

Fifo a Vierka moreplavcami
Vierka (moreplavec)

Anotácia:

 

     Myška Eliška mala párty v domčeku vo Fifolandii a pozvala všetky myšky z okolia. Rozšantené myšky nechali po sebe veľký neporiadok a do jednej ušli. Všetok neporiadok zostal na Eliške. Na pomoc jej však prišli Fifo s Vierkou a vtáčik Riško. Hneď ako upratali musel vtáčik Riško odletieť do teplých krajín a Eliške sa po ňom začalo cnieť. Tak sa Fifo s Vierkou rozhodli, že pôjdu aj na kraj sveta pre vtáčika, aby sa vrátil k myške. Na cestách zažívajú rôzne dobrodružstvá a učia sa všakovakým veciam. Fifo sa prestane báť vody a deti ho naučia plávať. Počas cesty si spievajú a tancujú rôzne fifopesničky. Netušia však, že myška Eliška sa schovala Vierke do vrecka od nohavíc a pricestovala spolu s nimi. Napokon nájdu vtáčika Riška a spolu odcestujú Rozprávkovým vláčikom domov na ich dvorček.

Dramaturgia: Vierka, Martin

Scenár: Vierka, Martin

Kulisy, kostýmy: Martin

Bábky: Vierka, Martin

Hudba, text: Vierka

Zvuk: Peter

Pesničky:

 

Uspávanka

Upratovanie

Fifuša

Moreplavec

Fifodance

Rozprávkový vlak

 

 

Fifo a Vierka moreplavcami
Fifo a Vierka moreplavcami